САБАҚТЫ
ӨЗІНДІК ТАЛДАУ
«Етістікті қайталаймыз» қазақ тілі
3–сынып
1.
Жалпы сабақтың
құрылымын бағалау: Бұл
сабақты 2-санатты алуда
өткіздім. Бұл сабақ
бастауыш сыныптардағы жалпы
ауқымды тақырыптардың бірі. Сондықтан сабақта
оқушылардың білімін әртүрлі
дидактикалық материалдар,
тапсырмалар арқылы қайталап, пысықтау. Жалпы
сабақты жаңа технология
элементтерін қолдануға тырыстым.
2.
Сабақтың мақсатын
жүзеге асыру: Бұл сабақта оқушылар дидактикалық
материалдар арқылы етістіктің
түрлерін анықтап, тақырыпқа қатысты
жан-жақты жаттығулар орындады. Сабақта бағдарламаның
барлық талаптарына сай
қызықты тапсырмалар дайындадым. Сабақ барысында
оқушылар өте белсенділік
танытты.
3.
Оқыту үрдісінде
топпен және жеке
жұмыс түрлері жүзеге
асырылды. Тапсырмалар ауқымы жинақы,
нақты және өзектілігі
оқушылардың қызығушылығын арттыра
түсті.
Шығармашылық ойлау және
логикалық ойлау, ой
қозғау, топтастыру, венн
диаграммасы әдістерін қолдандым.
Барлық оқушылар белсене
қатысты. Әр тапсырмада топтарды
бағалап отырдым.
4.
Сабақ барысында
тәрбиелеу:
Оқу материалдарының мазмұнындағы
барлық тәрбие мүмкіндіктері
қолданылды. Дүниетанымын қалыптастыруда сұрақтар
қойылып, жауап алынды.
5.
Дидактиканың негізгі
принциптерін сақтау: оқытудың
принциптерін жүзеге асыруда
мұғалімнің іс-әрекеті мен
оқушының іс-әрекеті дұрыс
ұйымдастырылды. Мұғалім тапсырманы
беруші-көшбасшы ретінде танылса, оқушы тапсырманы
орындау іс-әрекетін тыңғылықты
орындады.
6.
Оқыту әдістерін
таңдау, мұғалімнің іс-әрекеті:
Оқытудың
әдістерін таңдауда жалпы
талаптарды ескердім. Мұғалім аз
сөйлеп, оқушылардың сөйлеуіне
мүмкіндік беріп отырдым. Білмегендеріне жетекші сұрақтар
арқылы көмек бердім. Әр
тапсырмада топтарды бағалап,
мадақтап отырдым. Оқушылардың денсаулығын
ескере отырып сергіту
сәтін жүзеге асырдым.
7.
Сабақтағы оқушылардың
іс-әрекеті:
Оқушылар мұғалімді тыңдай
білді. Берілген тапсырмаларды
қызығушылықпен уақытында орындап
отырды. Жалпы сабаққа өте
белсенді қатысып, сабаққа өз
пікірлерін спикерлер арқылы
білдірді.
8.
Жалпы қорытынды
және бағасы. Бұл сабақта
уақытты тиімді пайдалана
алдым. Барлық тапсырмалар
орындалды. Оқушыларды бағаладым. Үй
тапсырмаларын уақытында бердім.
Сабақ соңында рефлексиялық
кезеңі болды. Бұл сабақта
алға қойған мақсатыма
жеттім. Сабаққа қатысушы мұғалімдер
өз ризашылығын білдірді.
Қатысушылар сабақтың әдіс-тәсілін
өте жақсы деп
бағалады.