«Ақмола облысы білім басқармасының  Бұланды ауданы білім бөлімі Капитоновка ауылының жалпы орта білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа села Капитоновка отдела образования по  Буландынскому району управления образования Акмолинской области»

біз әлеуметтік желілерде

Сенім телефоны

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Бірлескен топтық жұмыс. Топтарда жұмыс жүргізу әдістемесі

02.02.2018

М/т:  Курмахан 

М.

1-сабақ

Тақырыбы

Бірлескен  топтық

 жұмыс. Топтарда жұмыс жүргізу

әдістемесі

Мақсаты

Мұғалімдердің  іс-орынын  айқындау, белсенділікке ынталандыру, топтық  жұмыс  туралы  маңызды  ақпарат  алу

Оқу  нәтижесі

 

 

 

Сабақ

соңында  әр  мұғалім топтық  жұмыстың  маңызын түсініп, топтық жұмыстың оңтайлы  жақтарын  тәжірибесінде пайдалануға  ұмтылады;

Ортада  жайлы  әрекеттестік орнатады ,әңгімелесу үшін

мүмкіндіктер жасайды;

-өз  идеяларын  зерделеп,өзара  әрекеттестікті  орнатады;

Түйінді  идеялар:

Топтық  жұмыс 

арқылы  табысты  оқытуға  қол  жеткізу

Ресурстар

Интернеттен  қосымша  материалдар, бейнероликтер, интерактивті тақта,флипчарт, маркер, түрлі-түсті стикертер, видео материал

Сабақ 

барысы

Оқыту кезеңдері

Коучтың іс-әрекеті

Мұғалімдердің іс-әрекеті

Уақыты

Ынтымақтас-тық  ахуал

 

 

Топқа  бөлу

Топпен  танысу:

"Тізбектелген  есімдер" әдісі  арқылы 

сергіту  сәтін  жүргізіледі 

де  топқа  бөлінеді.

 

Есімдеріне  сын  есім 

тіркеп, алдыңғы  адамның  атын 

бірге  айтады. Келесі  адам 

да  солай  жалғастырады

5 мин

 

 

 

 

 

Ой қозғау

 

 

«Шалқан»

ертегісін еске түсіру

Рөлдер

таратылады (шалқан, шал, кемпір, немере, ит, мысық, тышқан)

 

Талқылау-Мұғалімдер  өз идеяларын зерделейді өзара әрекеттестікті

жақсартуға, топтық жұмыс-тың қарқынды өтуіне ықпал етеді, белсенді түрде

қатысады

 

 

 

2 мин

 

 

 

1.Қалай  ойлайсыздар  сіздер мына  көріністен  қандай  іс-әрекетті  байқадыңыздар?

2.

Топтық  жұмыс тәсілді қаншалықты  жиі  және  қалай қолданасыздар?

3.Сіз

мысал келтіре аласыз ба?

Олар

топтық жұмыстың тиімділігі туралы ой бөліседі

2 мин

 

Миға шабуыл: 

 

Топтарға  суреттер 

таратып  беремін.

1.    

волейбол

2.    

футбол

3.    

хоккей

 

 

Сіздер мына суреттерден қандай

ой түйіндер едіңіздер?

Мұғалімдер суреттерге  қарап, өз ойларын білдіреді

2  мин

Сабақ  тақырыбын 

ашу,мақсат  қою.

 

 

 

 

Топ  ережесін 

құру

-Қалай

ойлайсыздар бүгінгі сабағымыздың   тақырыбы қандай?

Осы кезде тақырыпты хабарлап, мақсатпен  таныстырамын.

«Бірлескен топтық жұмыс. Топтарда жұмыс

жүргізу әдістемесі»

Топ  ережесін 

құруды  ұсыну. үздік  деген  ережелерден 

жалпы  топ  ережесін 

жасап  шығару.

Мұғалімдер  өз ойларын  айтады

 

 

 

 

Әр  топ 

ережелерін  құрастырады.

2 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

 

Таныстыры-лым

 « Топпен  жұмысты  ұйымдастырудың  ережелері»  Слайд арқылы түсіндіру

 

Топтық  жұмысты 

ұйымдастыру  ережелерімен   танысады.

10 мин

 

 

 

 

«Джиг-Со» әдісі

Үш топқа мәтін беріледі.

1 - топ - «Мұз астындағы ұйқы»

2 - топ - «Су жинағыш бақалар»

3 - топ « Қызметші құс»

(Бұл мәтіндер бастауыш сыныптың мұғалімдеріне арналған

«Диктанттар жинағы» деген кітаптан алынған.)

Мәтінді түсінгендерін сұрау

1 - Топтан - «Қызметші құс» туралы сұрау

2 - Топтан – «Мұз астындағы ұяқы» туралы сұрау

3

- Топтан - «Су жинағыш бақалар» туралы сұрау

Осылай

құрылған топтарда жұмыс істеуде:

Біріншіден: Оқушылардың

ӘЛЕУМЕТТІК ӨЗАРА ӘРЕКЕТ ЕТУ дағдысы дамиды.

Екіншіден: Топтық қарым

- қатынас дағдысы дамиды.

Үшіншіден:

Проблемаларды шешу  дағдысы  дамиды.

Топта  талдап, пікірлерін  ортаға 

салады.

10 мин

2- сабақ

Сергіту  сәті:  " Ханшайым,

ханзада,  айдаһар" 

 

5 мин

Бейнежазба

«Оқушы 

үні»

Мұғалімдер

өз ойларын ортаға салады

10 мин

Талдауға 

тапсырма

«Мінсіз 

оқушының  сипаты»

Кесте 

мен  керекті  сөздер 

ұсынады.

Оқиды,  ойларын 

түйіндеп  кестеге  мінсіз 

оқушының  сипаттарын  орналастырады. 

5 мин

 

Болжау  ағашы

 

Кері

байланыс:

1.Қалай ойлайсыздар,сабақ

барысында топтық жұмысты қолдану қаншалықты тиімді?

2.Өз сыныбыңызда топтық

жұмысты қолданасыз ба?

3. Топтық жұмыс барысында

көшбасшы оқушының рөлі қаншалықты маңызды деп ойлайсыздар?

 

 

Мұғалімдер

сұраққа жауап бере отырып, сабақ барысындағы тақырыптан алған  әсерлерін зерделей отырып, шынайы түрде

жауап береді.

3 мин

Рефлексия

Бүгінгі сабаққа

рефлекция жазуды ұсынамын .

1.Өзімнің жеке ойым

бойынша ...

А.топтық жұмыс

туралы түсінік алдым.

В.топтық  жұмысты бұрыннан білемін.

С.мен үшін

жаңалық емес

Д.Ештеңеде

түсінген жоқпын

2.Сізге коучинг

сессияда не кедергі болды?

А.Білімім.  

Б. Уақыт.     

 С.Тілек.  

 Д.әріптестерім.

3.Коучинг

сессияда қиыншылықтарды жеңуге кім көмек берді? 

А.әріптестерім                                      

Б.Коуч.        

  С.бейне роликтер.     

 Д.Ешкімде.

Бүгінгі 

сабаққа  рефлекция жазады.

 

2 мин

 

 

Просмотров: 1884


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст