«Ақмола облысы білім басқармасының  Бұланды ауданы білім бөлімі Капитоновка ауылының жалпы орта білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа села Капитоновка отдела образования по  Буландынскому району управления образования Акмолинской области»

біз әлеуметтік желілерде

Сенім телефоны

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Мектепалды даярлық Музыка ҚМЖ "Мен бақытты баламын"

06.11.2017

№7

Тақырыбы: «Мен бақытты баламын»

Мектеп/Мұ: «Капитоновка  ОМ» КММ

Күні:

Педагогтің  аты-жөні:  Курмахан 

М.

Сынып/ 0 «А»

Қатысқан   балалар  саны: 3

Қатыспаған  балалар  саны: 0

ҰОҚ-нің  оқытылу

мақсаты:

0.1.2.1. Музыка

жанрларын (күй, ән, би, марш) ажырату.

0.1.1.2. Музыкалық шығарманың сипатын ажырату (көңілді, салтанатты, қуанышты,

ашық-жарқын, көңілсіз, мұңды, қайғылы).

0.3.1.1. Музыкаға қосылып, оның  сипатына сәйкес  ырғақты, мәнерлі қозғалыстар  орындау  ұзақтығына (ұзақ, қысқа), қаттылығына (қатты, ақырын).

0.1.1.4. Музыкалық  дыбыстың  негізгі  қасиеттерін  жоғарылығына (жоғары-төмен дыбыс),  тембріне қарап ажырату.

Күтілетін  нәтиже

Барлық  балалар:

Музыка жанрларын (күй,

ән, би, марш) ажырата алады.

Көпшілік  балалар:

Музыкалық  шығарманың  сипатын 

ажырата  біледі (көңілді,

салтанатты, қуанышты, ашық-жарқын, көңілсіз, мұңды, қайғылы).

Кейбір  балалар:

Музыкаға  қосылып, оның  сипатына сәйкес  ырғақты, мәнерлі қозғалыс-тар  жасай алады.

Музыкалық  дыбыстың  негізгі 

қасиеттерін  жоғарылығына

(жоғары-төмен дыбыс), тембріне 

қарай  ажырата  алады.

Тілдік  мақсат

Балалар:

Әуеннің сипатын, көңіл күйін, өз ойларын жеткізе әңгімелей біледі.

Көптілділік: көгершін – голубь – dove.

Негізгі терминдер мен сөз тіркестері:

Марш, күй, жоғары-төмен.

Пікір алмасу сұрақтары:

Музыкадан

қандай әсер алдың?

Тыңдаған әнді қалай бейнелер едің?

Әннің мәтіні не туралы?

Өткен  ҰОҚ-нен алған  білім

Өткен  сабақтарда алған  білімдерін көрсете  алады, музыкалық шығарманың  түрлерін 

ажырата  біледі.

Өз  ойларын  еркін 

жеткізе әңгімелейді.

Жоспар

Жоспарланған  уақыт

Жоспарланған  іс-әрекет

Ресурстар

Дұрыс әсерлі көңіл күй  орнату   0-2 минут

Өмірлік тәжірибені

маңыздандыру.

Мақсатты болжам

3-5 минут

Музыкалық

сәлемдесу. «Сәлеметсіз бе!

Здравствуйте! Good morning!» (әндете амандасу).

Балаларға кезекпен допты лақтыру арқылы сұрақтар қойылады,

жауаптар тыңдалады.

– Бақыт деген не?

– Бақытты болу үшін не істеу керек?

– Достарыңа бақытты болу үшін қандай тілек айтасың?

Музыкалық

сүйемелдеу

 


Доп

ҰОҚ-нің ортасы

III. Тақырып бойынша

жұмыс   6-27 минут

Т) Музыка тыңдау: «Ақ көгершін»

(муз. Қ.Қалқатаев, сөзі Е. Баят).

«Еркін самғап ұшсын» деп,

Мәпелейміз, баптаймыз.

«Бейбітшілік құсы» деп,

Қайсы  құсты біз мақтаймыз?

– Ән сендерге ұнады ма? Неліктен? Ән қанша бөліктен тұрады?

Мазмұнын әңгімелеп беруді ұсыну.

(Т, Ж) Дауыс жаттығулары. «Тақ-тұқ», «Көңілді алақандар мен

балақандар» жаттығулары. Дауыссыз дыбыстарды анық айтуға үйрету.

«Бейбітшілік құсы – көгершін» деп

таныстыру.

Көгершін – голубь – dove

(Т) Музыкалық-ырғақты қозғалыс: «Қазіргі би ырғағы»  (муз. Е. Лапин).

Музыкалық шығарманың сипатын мағыналы түрде көрсетуге  дағдыландыру. Заманауи би  элементтерін Полька (Б. Сметан),

ұлттық  би («Айгөлек») түрлерімен  салыстыру, айырмашылықтарын түсіндіру.

(Т, Ж) Әліппе-дәптермен жұмыс:

1-сабақ. Айсұлудың сұрағы мен тапсырмасы: *Бейбітшілікті сен  қалай елестетесің? Өз қиялыңмен қалаған

суретіңді сал. Салған суретің туралы әңгімелеп бер.

*Бұл ән қандай құс туралы?

*Әннің қарқыны, көңіл күйі қандай?

*Сен бұл құсты білесің бе?

Мына құстардың арасынан көгершінді тауып, белгіле.

«Ақ көгершін» әні

 

 

 

 

 

 

 


«Тақ-тұқ», «Көңілді алақандар мен 

балақандар»

жаттығулары


 

 

 

«Біз бақытты

баламыз» әні

 

 

Қазіргі би ырғағы»

музыкасы

Би элементтері

көрсетілген суретті

материалдар

 

 

Әліппе-дәптер,

түрлі түсті

қарындаштар

ҰОҚ-нің қорытындысы.

Рефлексия

28-30 минут

(Р) Бүгінгі сабақ туралы балалардың пікірлерін тыңдау. Сабақты  балалардың көмегімен қорытындылау, бағалау.

– Егер  сабақ қызықты өтті деп ойласаң,

әліппе-дәптердің  төменгі  бұрышындағы ортасында соль кілті  бар 

шеңберді жасыл  түспен, ал

қызықты болмаса, қызыл  түспен  бояп 

белгіле.

Әліппе-дәптер,

түрлі түсті

қарындаштар

 

Просмотров: 2330


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст